Wacław Dawidowicz. Pisma wybrane - red. Tomasz Bąkowski, Eugeniusz Bojanowski

Wacław Dawidowicz. Pisma wybrane - red. Tomasz Bąkowski, Eugeniusz Bojanowski

84,36 zł
84,36 zł
/ egz. brutto
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 84,36 zł
Łatwy zwrot towaru w ciągu 14 dni od zakupu bez podania przyczyny

siążka stanowi zbiór wybranych publikacji naukowych profesora Wacława Dawidowicza, twórcy Gdańskiej Koncepcji Prawa Administracyjnego.

Publikację otwiera wydana w roku 1974 monografia pt. "Wstęp do nauk prawnoadministracyjnych".

W drugiej części w ujęciu chronologicznym zostały przedstawione najważniejsze artykuły naukowe Wacława Dawidowicza, opublikowane na łamach miesięcznika "Państwo i Prawo".

Zwieńczenie "Pism wybranych" stanowi swego rodzaju testament naukowy Profesora "Propozycja formuły badań nad prawem administracyjnym", pierwotnie zamieszczony w zbiorze opracowań pokonferencyjnych, będących pokłosiem Ogólnopolskiego Zjazdu Katedr i Zakładów Prawa oraz Postępowania Administracyjnego, zorganizowanego przez Katedrę Prawa Administracyjnego Uniwersytetu Gdańskiego w październiku 1988 roku.

Pomimo upływu czasu, myśli i spostrzeżenia ujęte w pracach Wacława Dawidowicza, w znacznej mierze zdają się nie tracić na aktualności. Te o stricte historycznej wartości mogą posłużyć w weryfikacji i krytycznej refleksji nad współczesnymi konstrukcjami i instytucjami prawa i postępowania administracyjnego, sądowej kontroli administracji oraz prawnej regulacji ustroju administracji publicznej.



EAN: 9788382860498
Kod produktu
487933
Rok wydania
2022
Strony
240
Oprawa
twarda
ISBN
9788382860498
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel