Słowo, obraz, dźwięk w mszach świętych...

Słowo, obraz, dźwięk w mszach świętych...

19,01 zł
19,01 zł
/ egz. brutto
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 19,01 zł
Łatwy zwrot towaru w ciągu 14 dni od zakupu bez podania przyczyny

Przepowiadanie słowa Bożego kierowane do dzieci jest bardziej wymagające niż kierowane do osób dorosłych. Wprowadzanie dzieci w rzeczywistość sakralną i sakramentalną, co jeszcze do niedawna było "zadaniem własnym" rodziców, coraz częściej przejmują katecheza w szkole, katecheza parafialna oraz msze adresowane specjalnie do rodzin z dziećmi [...].

Recenzowana książka jest cennym wkładem teologów, językoznawców, psychologów i pedagogów w badania nad zagadnieniem przepowiadania słowa Bożego do dzieci. Książka może okazać się bardzo cenną lekturą dla teologów, katechetów i duszpasterzy, którzy pełnią posługę kaznodziejską wśród dzieci. Opracowanie stanowi również cenną lekturę dla studentów wydziałów teologicznych i alumnów wyższych seminariów duchownych, gdyż będzie wartościową pomocą w zakresie formacji katechetycznej i homiletycznej.

ks. dr hab. Leszek Szewczyk, prof. Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Przyjęło się, że w mszach świętych z udziałem dzieci słowo nie może się obejść bez obrazu i dźwięku. Niniejsza publikacja poddaje to przekonanie naukowej refleksji, wykazując zarówno jego dobrodziejstwa, jak i niebezpieczeństwa. Obraz i dźwięk mogą bowiem słowo przybliżać, ale też je zagłuszać, mogą ułatwiać dzieciom spotkanie z Panem, ale też Go im zasłaniać. Dlatego książka ta stanowi przede wszystkim wezwanie do ostrożności i roztropności w łączeniu słowa z obrazem i dźwiękiem we mszach świętych z udziałem dzieci.

ks. dr hab. Adam Kalbarczyk, prof. Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu

Tytuł
Słowo, obraz, dźwięk w mszach świętych...
Autor
praca zbiorowa
Wydawnictwo
Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
Rok wydania
2019
Okładka
broszurowa
Liczba stron
234
Format
205x145 mm
Szerokość produktu
20,5
Wysokość produktu
14,5
Długość towaru w centymetrach
Długość towaru w centymetrach
22
Szerokość towaru w centymetrach
Szerokość towaru w centymetrach
16
Szerokość towaru w centymetrach
Wysokość towaru w centymetrach
Wysokość towaru w centymetrach
4
ISBN
9788374387538
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel