W stronę zrównoważonego wynagradzania, Aneta Kuźniarska

W stronę zrównoważonego wynagradzania, Aneta Kuźniarska

44,10 zł
39,10 zł
/ egz. brutto
Oszczędzasz 11% (5,00 zł).
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 39,10 zł
Dodaj do listy zakupowej
Możesz kupić także poprzez:
Łatwy zwrot towaru w ciągu 14 dni od zakupu bez podania przyczyny

Monografia stanowi bardzo interesujący materiał, który może służyć jako wstęp do dalszego doskonalenia procesów wynagradzania w organizacjach świadomych istotności zrównoważonego rozwoju.

Z recenzji prof. dr. hab. Marka Bugdola

Autorki w bardzo ciekawy sposób powiązały tematykę wynagrodzeń ze zrównoważonym rozwojem, przenosząc na grunt rozważań nad wynagrodzeniami wymiary uznawane za podstawowe w zrównoważonym rozwoju - społeczny, ekonomiczny i środowiskowy. Zestawienie tych dwóch obszarów jest obecnie dość rzadko spotykane, choć z pewnością przyszłościowe - rozważania nad kolejnymi funkcjami personalnymi (obok wynagrodzeń) w kontekście zrównoważenia lub równoważenia będą na pewno podejmowane przez kolejnych autorów.

Z recenzji dr hab. Patrycji Zwiech, prof. US

Wynagradzanie pracowników w organizacji ma bezpośredni wpływ na kreowanie pożądanych zachowań pracowniczych dlatego może znacząco wpłynąć na poszerzanie świadomości pracowników i promowanie wartości związanych ze zrównoważonym rozwojem, które z kolei przełożą się na prośrodowiskowe zachowania pracowników i ich rodzin. Tak więc polityka wynagradzania, stosowane procesy i narzędzia, uwzględniające zasady zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu mogą nie tylko kreować dobrostan pracowników, ich rodzin czy samej organizacji, ale też wspierać środowisko naturalne. Wspólne cele integrują najważniejszych interesariuszy (pracowników i organizacji) wokół wartości i działań na rzecz środowiska naturalnego i społeczeństwa. Stąd pomysł niniejszej książki, której celem jest wskazanie kluczowych kierunków w jakich może zmierzać polityka wynagradzania pracowników (jako kluczowej grupy interesariuszy) w organizacjach odpowiedzialnych, które świadomie podejmują wysiłki zmierzające do realizacji celów zrównoważonego rozwoju. Kreowanie polityki zrównoważonego wynagradzania pracowników to nie tyle kierunek rozwoju systemów wynagradzania co konieczność i odpowiedzialność dzisiejszych pracodawców. Książka jest jedną z pierwszych pozycji podejmująca tematykę wynagradzania w kontekście zrównoważonego rozwoju. Autorki prowadzą rozważania co oznacza wynagradzanie pracowników spójne z zasadami zrównoważonego rozwoju. Konsekwencją tych rozważań są badania empiryczne, które pozwalają na rozpoznanie czy w stosowanej polityce wynagradzania pracodawcy w Polsce uwzględniają te zasady. Opracowanie wyznacza kierunki w jakich organizacje mogą zmierzać, aby kształtować zrównoważone wynagradzanie pracowników. Na treść publikacji składa się pięć rozdziałów, z których każdy poświęcony jest określonej problematyce z zakresu wynagradzania uwzględniającego zrównoważone zarządzanie kapitałem ludzkim.

Aneta Kużniarska - doktor w dziedzinie nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu, adiunkt w Katedrze Zarządzania Strategicznego Instytutu Ekonomii, Finansów i Zarządzania UJ. Zainteresowania naukowe po doktoracie ukierunkowała na obszary związane ze zrównoważonym rozwojem i zrównoważonym zarządzaniem, skupiając szczególną uwagę na obszarze zrównoważonego ZZL. Jest autorką prac z zakresu zarządzania kapitałem ludzkim, controllingu personalnego oraz roli digitalizacji w zarządzaniu.

Tytuł
W stronę zrównoważonego wynagradzania
Autor
Aneta Kuźniarska
,
Ewa Beck-Krala
,
Izabela Stańczyk
Wydawnictwo
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Rok wydania
2023
Okładka
broszurowa
Liczba stron
208
Format
235x158 mm
Szerokość produktu
23,5
Wysokość produktu
15,8
Długość towaru w centymetrach
Długość towaru w centymetrach
25
Długość towaru w centymetrach
Szerokość towaru w centymetrach
Szerokość towaru w centymetrach
17
Szerokość towaru w centymetrach
Wysokość towaru w centymetrach
Wysokość towaru w centymetrach
4
ISBN
9788323352235
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel