TA KSIĄŻKA TO LITERACKA BESTIA. OLŚNIEWAJĄCA.
"The Washington Post"
Co łączy nagradzanego fotografa, szalonego starca żyjącego w odosobnieniu i byłego pracownika salonu tatuażu?
JEDEN DOM, KTÓRY ICH OPĘTAŁ.
Gdy fotograf Will Navidson wprowadza się z rodziną do nowego domu, odkrywa dziwną anomalię - dom jest większy w środku niż na zewnątrz. Ukryte w ścianach pomieszczenia, kręte korytarze i znikające przejścia nie dają fotografowi spokoju.
Szalony starzecZampanò tworzy chaotyczną opowieść o tym, co spotkało rodzinę Navidsonów. Stopniowo izoluje się od reszty świata, coraz bardziej pochłonięty swoją narracją. Niebawem umiera. Zostawia jednak po sobie swój literacki labirynt.
Odurzony narkotykami Johnny odnajduje notatki zmarłego Zampanò. Bada tajemnicę Navidsona i domu, który kryje w sobie otchłań. Coraz częściej odnosi wrażenie, że żyje na granicy jawy i snu - opętany przez coś, co czai się w ciemności…
MARK Z. DANIELEWSKI urodził się w Nowym Jorku. Ze względu na pracę swojego ojca, Tada Danielewskiego, awangardowego reżysera polskiego pochodzenia, przyszły pisarz mieszkał na prawie wszystkich kontynentach. Gdy ukończył studia na uniwersytecie Yale, przeprowadził się do Los Angeles, gdzie pracował przy produkcji filmu dokumentalnego o Jacques’u Derridzie. Echa tych doświadczeń wybrzmiewają w "Domu z liści", debiutanckiej powieści Danielewskiego. Pomysł na nią wykiełkował z koncepcji domu, który jest większy w środku niż na zewnątrz. Ukończenie książki zajęło mu dziesięć lat.
Książki Danielewskiego zostały przetłumaczone na wiele języków. "New York Times" ogłosił go "najważniejszym magiem literackim Ameryki".
Z RECENZJI PRASOWYCH
Mark Z. Danielewski celowo gra z konwencją horroru: nie znajdziecie tu zdemaskowanego potwora, żadnych duchów, żadnych złośliwych istot pozaziemskich. Jest tylko DOM.
"The Guardian"
Mistrzowski horror i immersyjne doświadczenie czytelnicze, które wciąga niczym labirynt.
Michiko Kakutani, "The New York Times"
To książka otoczona kultem. Uległem jej jak wielu przede mną.
Jake Thomas, Goodreads
Ta książka to literacka bestia. Olśniewająca.
"The Washington Post"
Jedna z wielkich amerykańskich powieści ostatnich stu lat według "The Atlantic".
Kunsztowna i pomysłowa. Jedyna w swoim rodzaju. Ekscytująca.
"The Guardian"
Książka, która ożywa podczas lektury. W wysublimowany sposób przeraża i zapiera dech swoją pomysłowością. Gdy po lekturze wynurzysz się na powierzchnię, inne powieści wydadzą ci się banalne.
Bret Easton Ellis, autor "American Psycho"
Diabelsko doskonała! Nie do pominięcia.
Jonathan Lethem, autor Osieroconego Brooklynu
Masz w ręku dwie książki w jednej - thriller i niezwykłą, psychodeliczną wyprawę do podświadomości.
Michiko Kakutani, "The New York Times"