Struktury organizacyjne NSZZ Solidarność ... - Anna Modzelewska

Struktury organizacyjne NSZZ Solidarność ... - Anna Modzelewska

39,90 zł
33,03 zł
/ egz. brutto
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 33,03 zł
Łatwy zwrot towaru w ciągu 14 dni od zakupu bez podania przyczyny
Książka dr Anny Modzelewskiej [] to unikatowa publikacja będąca istotnym uzupełnieniem obecnej na polskim rynku oferty wydawniczej. Na uwagę zasługują dogłębna problematyzacja i kompleksowość ujęcia oraz przedmiot badań, czyli geneza i rozwój Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Solidarność. Temat ten nie przestaje fascynować czytelników i badaczy. Przeprowadzone badania mają niewątpliwą wartość poznawczą i wnoszą nowe treści do stanu wiedzy o zjawiskach strukturyzacji w szerszym kontekście polityczno-społecznym. [] Jest to książka wybitna, ponieważ Autorka pokazuje szersze uwarunkowania wzorców tworzenia i budowania struktur. Co bardzo istotne, czyni to, analizując nie aż nazbyt dobrze opisywany główny nurt, obejmujący korporacje biznesowe i fundusze inwestycyjne, lecz niezwykle istotną organizację spoza tego wąskiego wycinka dominującego w literaturze, dydaktyce i wyobraźni społecznej. Organizacje tego typu noszą dziś zbiorczą nazwę organizacji alternatywnych i cieszą się rosnącym zainteresowaniem badaczy pragnących przywrócić równowagę w naszej dyscyplinie oraz zbudować zasoby wiedzy o szerokim ekosystemie organizacyjnym, w którym żyjemy i działamy wiedzy, która może nam pomóc działać z rozwagą i odpowiedzialnością w świecie, jaki wyłoni się z obecnej przestrzeni kryzysu, chaosu i dezintegracji struktur. Nie ulega wątpliwości, że zarówno przedmiot tej publikacji, jak i sposób ujęcia tematu mogą okazać się cenne, a może wręcz kluczowe w zdobyciu takiego zrozumienia.
Prof. dr hab. Monika Kostera, Kierownik Katedry Kultury Współczesnej, Instytut Kultury
Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego
oraz profesor organizacji i zarządzania na Uniwersytecie w Sdertrn (Szwecja)
Anna Modzelewska, doktor w dziedzinie nauk humanistycznych, w dyscyplinie nauki o zarządzaniu, w 2018 roku obroniła pracę Struktury organizacyjne NSZZ Solidarność w latach 19801989 na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, napisaną pod kierunkiem prof. dr. hab. Bogusława Nierenberga. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół problematyki struktur organizacyjnych, przywództwa, jak również funkcjonowania i społecznego oddziaływania mediów. Jest pracownikiem Katedry Zarządzania, Ekonomiki Mediów i Reklamy w Instytucie Kultury UJ, absolwentką dziennikarstwa i komunikacji społecznej UJ (2012) i Polskiej Szkoły Reportażu (Instytutu Reportażu w Warszawie, 2011). W latach 20082012 pracowała jako dziennikarz w Gazecie Krakowskiej, gdzie opublikowała ponad 300 artykułów o tematyce społecznej, politycznej i kulturalnej. W 2012 roku odbywała staż w tygodniku Polityka. W roku 2010 otrzymała Nagrodę Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka w kategorii Debiut Publicystyczny Roku.


EAN: 9788323347460
Kod produktu
371325
Autor
Anna Modzelewska
Tytuł
Struktury organizacyjne NSZZ Solidarność ...
Liczba stron
416
Stan
Nowy
Okładka
miękka
Wydawnictwo
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel